Kas yra VPS hostingas?

hostingas

Kalbant apie hostingą, visada kyla daug klausimų ir nesusipratimų. Maišomos sąvokos ir procesai, o tada prisijungia ir rinkodaros skyrius su savo tyrimais, kaip žmonės tam tikrų paslaugų ieško internete. Rezultatas – daiktai vadinami ne savo vartais, perkama viskas, kas papuola po ranka, nežiūrint į realius poreikius.

Norėtume paaiškinti, kas yra VPS hostingas (VPS hosting).

Realūs serveriai

Norint kuo paprasčiau paaiškinti, kas tai yra, reiktų paaiškinti, kas yra serveris. Tai yra kompiuteris, prie kurio galima prijungti papildomus diskus bet kuriuo metu. Paprastai jis yra plokščias, vos 5-10 cm aukščio, plytą primenantis daiktas su daugybe skylučių laidams ir kitoms jungtims. Toks serveris statomas į specialią spintą, kuri primena metalinius stelažus su daugybe bėgelių stalčiukams. Serveris yra tik vienas iš tokių stalčiukų. Bet kuriuo momentu prie šio serverio galima pridėti papildomus modelius – diskus, RAM atmintį. Paprastai jo išjungti nereikia niekada, jis veikia nuolatos, net kai prijungiami papildomi resursai.

Stovi tokia dėžė gerai vėdinamame duomenų centre, turinčiame apsaugą nuo elektros praradimo, kelių interneto tiekėjų duomenų perdavimo kabelius ir pakankamai gerai apsaugotame nuo praeivių. Vis dėlto, informacija yra brangus turtas, kurį reikia saugoti.

Jūsų svetainė yra talpinama viename iš tokių serverių, tačiau viskas priklauso nuo būdų, kaip tai yra padaroma.

Virtualūs serveriai

Realų serverį jau įsivaizduojame. Dabar pereikime prie virtualių dalykų. Nuomotis realų serverį yra įmanoma. Ši paslauga vadinasi dedikuotas serveris arba dedikuotas hostingas. Vienam užsakovui suteikiamas nuotolinis prisijungimas prie vieno serverio. Jame užsakovas gali daryti ką tik nori – įdiegti savo operacinę sistemą, programas, pasirinkti, kaip panaudos disko vietą, srauto pralaidumą (bandwidth), galią ir kitus pagrindinius resursus, nuo kurių priklauso paslaugos veikimo sklandumas ir efektyvumas. Tokia dedikuoto serverio nuomos paslauga yra labai brangi. Kalba eina apie šimtus eurų per mėnesį, tūkstančius eurų per metus. Jei jums reikia talpinti el. parduotuvę, buhalterinę programą, CRM ir 20 el. pašto dėžučių, tokia paslauga jums tiesiog per brangi ir nereikalinga. Reikia ieškoti pigesnio varianto. O kas, jei išnaudotumėte tik dalį to serverio?

Tada serveris ir visi jo resursai yra suskaidomi į kelias ar keliasdešimt virtualių mašinų. Tai padaroma įdiegiant specialią programinę įrangą. Visa serverio vieta yra padalinama į dalis, taip pat dalinama galia, RAM ir kiti reikalingi resursai. Atminkite, kad vietos diske visada galima pridėti prijungus papildomą diską ir neišjungiant serverio. Tos suskaldytos serverio dalys yra vadinamos virtualiais serveriais. Jie nėra realūs, tik suskaldyti virtualiai. 50 eurų banknoto juk neplėšysime, jei norėsime pasinaudoti tik 1 euru…

Virtualūs serveriai gali būti apjungiami tarpusavyje naudojant specialias programas. Tokiu būdu vienas užsakovas gali naudotis keliais tokiais serveriais. Jei dedikuotas serveris suskaldytas į 10 virtualių serverių, vienas užsakovas gali užsakyti hostingo paketą, kurį sudaro 1,5,6 ir 8-tas virtualus serveris. Kitus virtualius serverius naudoja kiti užsakovai, kurie vienas apie kitą nieko nežino.

Virtualus Privatus Serveris – VPS hostingas

Virtualus privatus serveris atitenka jums. Ką su juo galite padaryti? Pirmiausia, jūs jį galite valdyti kaip tik norite – įdiegti kokias norite programas, dalinti jo resursus, pridėti daugiau vartotojų, apriboti jų teises, kad vienas kito projektų nematytų. Visa tai vyksta naudojant specialią programinę įrangą, kuri paprastai nereikalauja labai didelių programavimo ir IT inžinerijos žinių. Tai nebrangus ir patogus įrankis, lengvai valdomas ir lengvai papildomas resursais, jei jų staiga pritrūksta. Reikia daugiau gigabaitų vietos? Prašom. Reikia daugiau RAM, nes veikia daug programų vienu metu – prašom.

Yra du VPS tipai: VPS hostingas ir debesies hostingas. Skirtumas tarp jų yra gana nedidelis, bet labai svarbus. Pamenate, davėme pavyzdį, kad užsakovas naudojasi skirtingais vieno dedikuoto serverio virtualiais serveriais? Tai VPS hostingas. Vienas užsakovas gali naudotis ir keliais virtualiais serveriais yra skirtinguose dedikuotuose serveriuose. Maža to, tie fiziniai serveriai yra skirtingose pasaulio šalyse. Tai jau debesies hostingas.

VPS hostingas yra labai dažna ir populiari hostingo paslauga, tinkanti praktiškai kiekvienam verslui.

1 thoughts on “Kas yra VPS hostingas?

  1. Atgalinis pranešimas Kas Yra VPS Hostingas – Web Dizaineris

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *