Šiuolaikiniai šnipinėjimui skirti technologiniai prietaisai

Šnipų pasaulis visuomet buvo apipintas įvairiomis kvapą gniaužiančiomis istorijomis, sąmokslais ir neįtikėtinais technologiniais sprendimais, kurie tarytum perkelia mus į fantastinio žanro filmą. Tačiau iš tikrųjų šiuolaikiniai šnipinėjimui skirti technologiniai prietaisai stebina savo išskirtiniu funkcionalumu ir pritaikomumu. Todėl pateikiame jums keletą naujovių, kurias matome šiandien ir kurios mus galėtų nustebinti netolimoje ateityje.

HD stebėjimo dronai (bepiločiai orlaiviai)

Per keletą pastarųjų metų stebėjimui skirtų bepiločių orlaivių (dronų) rinka labai reikšmingai išsiplėtė. Kuomet dronai tapo neįtikėtinai populiarūs visame pasaulyje, netruko, kol jie buvo pritaikyti ir šnipinėjimui, įmontuojant jose galingas 1080p HD raiškos kameras. Ir nors kai kuriose šalyse atsirado teisinių apribojimų, taikomų dronų naudojimui, jie iki šiol skraido visame pasaulyje – tiek Europos šalyse, tiek ir Amerikoje ar Azijoje. Be to, tokie HD stebėjimo dronai gali nepertraukiamai filmuoti net iki 10 valandų! Todėl nenuostabu, kad pastarieji dronai turėjo didžiulės įtakos šnipinėjimui skirtų technologijų rinkai ir iki šiol yra labai populiarus technologinis produktas.

Garsą ir vaizdą įrašantys išmanieji laikrodžiai

Dar visai neseniai išmaniųjų laikrodžių naudojimas buvo pakankamai komplikuotas ir neveiksmingas, kadangi vartotojams tekdavo nuolatos rūpintis savo išmaniųjų laikrodžių baterijos įkrovimu. Tačiau dėka naujausių technologinių naujovių, šiandieninių išmaniųjų laikrodžių baterijos talpina gerokai daugiau energijos, todėl tokie išmanieji prietaisai tapo praktiškesni.

Išmaniųjų laikrodžių praktiškumas paskatino kai kurias kompanijas pradėti eksperimentuoti su garso ir vaizdo įrašymo funkcijų integravimu išmaniuosiuose laikrodžiuose. Ir nors vaizdo įrašymo funkcija dar nėra labai gerai ištobulinta, garso įrašymo ir fotografavimo funkcijos išmaniuosiuose laikrodžiuose veikia puikiai. Todėl neilgai trukus rinkoje galime sulaukti ir išmaniųjų laikrodžių, kurie mums galės pasiūlyti 1080p raiškos vaizdo įrašymo galimybę, puikios kokybės garso įrašymą ir pasižymės ilgu baterijos veikimo laiku. Dėl šių priežasčių išmanieji laikrodžiai netolimoje ateityje gali tapti labai veiksminga šnipinėjimo priemone.

Socialiniai tinklai ir jų įtaka žmonių stebėjimui

Dažnai daugelis vartotojų apie tai nesusimąsto, tačiau šiandien socialiniai tinklai yra tapę labai populiaria žmonių stebėjimui ir sekimui skirta priemone. Ir pastebima, kad tai tampa vis labiau „priimtina“ daugumos vartotojų atžvilgiu. Vis daugiau žmonių savęs viešinimą internete priima kaip savaime suprantamą ir natūralų dalyką, kartu nesibaimindami, kad jie gali būti filmuojami ir fotografuojami įvairiose viešose vietose.

Socialiniai tinklai reikšmingai keičia žmonių požiūrį į privatumą ir informacijos pasiekiamumą. Žmonės tampa liberalesni ir atviresni, mažiau besibaiminantys atskleisti daugiau informacijos apie savo gyvenimą. Visu tuo netrunka pasinaudoti ir įvairių šalių vyriausybės, žvalgybos agentūros ir piktavališkų ketinimų turintys asmenys. Ir kuo socialiniai tinklai bėgant laikui užims svarbesnę vietą daugumos žmonių gyvenime, tuo žmonės taps lengviau pažeidžiami ir paprasčiau susekami.

Ko galime tikėtis 2020 m. ir tolimesnėje ateityje

Dėl technologinių naujovių ir technologijų tobulėjimo galime tikėtis netolimoje ateityje išvysti dar mažesnes kameras, įmontuotas į pačius smulkiausius objektus. Juolab, kad jau dabar slaptos kameros internetu pasižymi didžiule įvairove – nuo rankinių laikrodžių, iki akinių ar tušinukų. Taip pat turėtume sulaukti ir didesnės talpos bei didesnio galingumo pasiklausymui, sekimui ir stebėjimui skirtų technologinių įrenginių. Tokių pačių pokyčių turėtų sulaukti ir dronų rinka. Todėl visa tai taip pat laikui bėgant turės būti atitinkamai reglamentuota mūsų teisės aktuose.

Taigi, kuo daugiau laiko prabėgs, tuo išmanesnių ir funkcionalesnių technologinių įrenginių mes išvysime technologijų rinkoje, o tai tiesiogiai prisidės prie paprastesnio vartotojų ir juos supančios aplinkos stebėjimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *