Ar verta mokytis programuoti?

programavimas

 

Tinkamas profesijos pasirinkimas reikalauja laiko ir tuo pačiu smulkmenų įvertinimo. Žinoma, norisi dirbti tai, kas yra malonu, tačiau gyvenimas uždirbant daugiau – atveria ir platesnes galimybes, tad kartais verta rinktis tai, kas patikrinta laiko. O būtent šiuo metu dažniausiai yra minimas programavimas.

Programavimas tikrai nėra toks paprastas darbas kaip kad galėjote pagalvoti. Reikia skirti daug brangaus laiko smulkmenų sekimui, vertinimui, galiausiai, reikalingas nuolatinis mokymasis. Visgi, dažniausiai to rezultatas yra patraukli alga bei galimybės darbo rinkoje.

Gera alga

Dažniausiai susiviliojama patraukliomis algomis, kurios gali atrodyti ranka pasiekiamos. Visgi, siūlome nepamiršti to, kad gera alga vienam nereiškia geros algos kitam, kadangi kiekvienas tai supranta skirtingai. Juolab, labai svarbu suprasti tai, kad gera alga teikiama tik tiems, kurie tikrai labai daug dirba, kurie turi specifinių žinių ir kurie visada yra reikalingi. Vien įgyti šios profesijos nepakanka, kadangi labai svarbu mokėti save pateikti ir tuo pačiu turėti tinkamus gebėjimus.

Darbas ne tik Lietuvoje

Šiuo metu galimybės dirbti ir kitose pasaulio valstybės yra atviros, tad natūralu, kad daugelis ieško tokios profesijos, kuris atvira bet kuriame pasaulio krašte. Būtent programavimo kalba laikoma pačia universaliausia, kuri net ir skirtingose šalyse yra vienoda. Siūlome tai įvertinti ir rinkitės šiuo mokslus tokiu atveju, jeigu norite dirbti ne tik Lietuvos, tačiau ir užsienio kapitalo įmonėse.

Įdomus darbas

Programavimas taip pat dažniausiai suvilioja ir įdomumu. Paprasčiausiai tai yra dinamiška profesija, kuri reikalauja ne tik nuolatinio tobulinimosi, tačiau tai pat ir naujų perspektyvų paieškų, galiausiai, ji reikalauja sekti atsinaujinančius įrankius bei kitas priemones, kurios būtinos darbui atlikti. Žinoma, ne visiems privalumas yra tai, kad mokytis teks dažnai, tačiau daugeliui tokia dinamika yra priimtina.

Įvairiapusiškumas

Daugeliui atrodo, kad programavimas yra labai šabloniškas darbas, kuris reikalauja to pateis per tą patį. Tai nėra tiesa. Apskritai ši veikla gali būti klasifikuojama labai detaliai, gali rasti labai daug skirtingų sferų ir tuo pačiu skirtingų šaknų, kur programavimas yra reikalingas. Raskite Jums labiausiai tinkamą.

Parengta pagal Startup Monthly pranešimą spaudai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *