Faktai, kuriuos privalote žinote apie mobiliuosius telefonus

 

Kai kurie žmonės tiki, kad išmanieji telefonai yra pirmasis žingsnis link moderniųjų technologijų integravimo į mūsų pačių kūnus, tampant mūsų proto ir pojūčių „papildiniu“. Ir iš tiesų tokiose „prognozėse“ yra nemažai racionalumo – juk šiandien išmanieji telefonai iš tikrųjų suteikia mums daugiau informacijos, papildomos atminties ir netgi galimybę matyti daugiau nei matome plika akimi.

Ar kada nors jūs savo išmanųjį telefoną naudojote informacijos paieškai internete? Ar pasitelkėte jį užrašams, teksto vertimui ar jums brangių akimirkų užfiksavimui? Ar naudodamiesi išmaniuoju telefonu buvote bent kartą apsipirkę arba suradę trumpiausią ir greičiausią kelionės maršrutą? Išmanieji telefonai tiesiogiai paveikia mūsų kasdienį gyvenimą ir tikrąja to žodžio prasme gali mus paversti protingesniais bei išmintingesniais (bent jau tuomet, kai mes laikome juos savo rankose!).

Ir net tuomet, kai atrodo, jog mobilieji telefonai egzistuoja „ištisus amžius“ ir jūs apie juos žinote viską, vis dėlto yra dar daugybė įdomių faktų, kurių apie mobiliuosius telefonus jūs dar niekuomet nebuvote girdėję. Todėl pats metas susipažinti su šiais https://priedaimobiliems.lt pateikiamais faktais.

20 išmaniųjų telefonų faktų, kurie praplės jūsų akiratį

  1. Pirmasis „išmanusis“ telefonas mena 1997 m. Ir taip – jūs nesuklydote. Jūsų numylėtasis „iPhone“ tikrai nėra pirmasis išmanusis telefonas. Šiuo atveju kalbame apie Ericsson GS88 „Penelope“ modelį, kuris buvo pirmasis „išmaniuoju“ pavadintas telefonas.
  2. „Bluetooth“ terminas kilo nuo skandinavų karaliaus. X a. Harald Blatand buvo Danijos ir Norvegijos karalius, o jo vardas ir pavardė buvo neteisingai išversti angliškai – Harald Bluetooth. Jis buvo žinomas dėl savo iškalbos ir mokėjimo įtikinti. Šis karalius sugebėjo suvienyti Norvegijos, Švedijos ir Danijos gentis ir atversti jas į krikščionybę. Be to, jei pažvelgtumėte į „Bluetooth“ logotipą, jame galėtumėte įžvelgti dvi runas – „Hagall“ ir „Berkana“, kurios atitinka Harald Bluetooth inicialus.
  3. Per dieną parduoda 340 000 „iPhone“ telefonų. Šis skaičius iki šiol yra stulbinantis. 2012 m. vos per vieną dieną „Apple“ kompanija pardavė įspūdingą skaičių savo naujųjų „iPhone“ išmaniųjų telefonų modelių. Tai buvo akivaizdus ženklas, jog „Apple“ tapo tikrais rinkos lyderiais, pripažįstamais tarptautiniu mastu.
  4. 90% mobiliųjų telefonų Japonijoje yra atsparūs vandeniui. Turbūt daugeliui iš jūsų kyla klausimas, kam gi šiais laikais reikia mobiliojo telefono, kuris būtų atsparus vandeniui? Tačiau Japonijoje jau nuo seno visa tai yra didelė problema, kadangi jaunimas mobiliaisiais telefonais naudojasi netgi duše!
  5. Mobiliųjų telefonų poveikis sveikatai. Kai kurie atlikti tyrimai rodo, kad mobilieji telefonai gali sukelti nemigą, galvos skausmus ir sumišimą. Taip pat pernelyg dažnas naudojimasis savo mobiliuoju telefonu gali įtakoti ir įvairius fizinius skausmus, pvz., kaklo arba nugaros srityje.
  6. Didžiuliai „Apple“ pardavimai. „Apple“ kompanijos gaminamų „iPhone“ išmaniųjų telefonų pardavimai yra didesni nei visų „Microsoft“ turimų produktų pardavimai sudėjus. Tai tik dar kartą įrodo, kokiu didžiuliu populiarumu pasižymi šis prekės ženklas.
  7. Populiarusis „Nokia 1100“ telefono modelis. „Nokia 1100“ modelį neabejotinai žino kiekvienas iš jūsų. Ir taip yra nebe priežasties. Šio modelio telefonų buvo parduota daugiausiai visoje elektroninių įrenginių istorijoje – daugiau nei 250 mln. vienetų!
  8. Mobiliųjų programėlių atsisiuntimai. 65% išmaniųjų telefonų vartotojų per mėn. atsisiunčia lygiai 0 mobiliųjų programėlių. Žinoma, tai nereiškia, kad mobiliosios programėlės yra nepopuliarios. Tiesiog nemenka dalis vartotojų pasirenka keletą pagrindinių mobiliųjų programėlių, kurių jiems pakanka įgyvendinant jų kasdienius poreikius.
  9. Išmaniųjų telefonų technologija. Šiuolaikinė išmaniųjų telefonų technologija yra paremta daugiau nei 250 000 skirtingų patentų.
  10. Į „Android“ nusitaikiusios kenkėjiškos programos. Net 99% kenkėjiškų mobiliųjų programų yra nutaikytos būtent į išmaniuosius telefonus, kurie veikia su „Android“ operacine sistema. Todėl jei kasdien naudojatės savo išmaniuoju telefonu, turėtumėte pasirūpinti jo tinkama apsauga – lygiai taip pat, kaip tai darote naudodamiesi savo kompiuteriu.
  11. Žmonės negali gyventi be išmaniųjų telefonų. Beveik pusė JAV išmaniųjų telefonų vartotojų (47%) teigia, kad jie „negalėtų gyventi be savo išmaniojo telefono“. Ir štai čia atsiranda daug vietos diskusijai apie priklausomybę nuo išmaniųjų telefonų.
  12. Išmaniųjų telefonų sugadinimas. Net 45% išmaniųjų telefonų vartotojų netyčia pažeidžia savo išmaniuosius telefonus. Ir labai dažnai tai įvyksta būnant namuose. Taip yra todėl, kad žmonės savo namuose jaučiasi saugiau ir yra labiau atsipalaidavę, todėl tampa mažiau rūpestingi savo išmaniojo telefono atžvilgiu. Todėl visuomet praverčia telefonų dėklai ir apsauginės plėvelės telefonų ekranams, kurios apsaugo mūsų išmaniuosius telefonus nuo jų pažeidimo.
  13. Mobiliųjų telefonų pažeidimas skysčiais. Statistika rodo, kad 28% vartotojų savo mobilųjį telefoną įmeta į įvairius skysčius, o 8% savo mobiliuosius jais apipila. Žinoma, gamintojai nesuteikia garantijos mobiliesiems telefonams, kurie yra sugadinami vandeniu, todėl niekuomet nepatariama savo mobiliojo telefono neštis į vonios ar tualeto kambarį. Be to, juo nereikėtų naudotis ir valgant.
  14. Skyrybos SMS žinute. Malaizijoje žmonės gali išsiskirti su savo antrąja puse trumposiomis SMS žinutėmis. Tai šioje šalyje yra pripažįstama teisėtu santuokos nutraukimo būdu. Kai Lietuvoje yra toks didelis skyrybų skaičius, įdomu, kaip reikšmingai jis išaugtų, jei mūsų tautiečiai galėtų išsiskirti SMS žinute?
  15. Išmanieji telefonai pasitelkiami žmonių išvengimui. 47% tūkstantmečio kartos žmonių teigia, kad jie savo išmaniuosius telefonus naudoja siekdami išvengti aplink juos esančių žmonių. Tai neabejotinai didina susvetimėjimą ir blogina socialinius įgūdžius, kadangi išmanieji telefonai tampa priemone, padedančia atitrūkti nuo tiesioginio ir realaus bendravimo.
  16. Asmenukių keliamas pavojus žmonių gyvybei. 2015 m. pasaulyje darant asmenukes mirė daugiau žmonių nei užpuolus rykliams. Šis faktas yra gąsdinantis – juk tai parodo, kad išmanieji telefonai kartais gali būti pavojingesni net už ryklius!
  17. 15 mln. USD vertės „iPhone 5“. Šis išmanusis telefonas buvo pagamintas iš 135 g 24 karatų aukso ir 600 baltųjų deimantų. Tereikia tik įsivaizduoti, kaip tokio telefono vartotojas jį brangina ir saugo (arba viskas yra priešingai!).
  18. Neįprastos naudojimosi išmaniuoju telefonu vietos. Ar žinojote, kad 9% amerikiečių pripažįsta savo telefonu besinaudoję sekso metu? O 12% amerikiečių savo telefoną naudojo ir duše. Žinoma, jei apklausų metu toks procentas žmonių yra prisipažinę tai darantys, labai tikėtina, kad tokių žmonių pasaulyje yra ir gerokai daugiau. O galbūt savo išmanųjį telefoną jūs esate naudoję ir dar „ekstremalesnėse“ vietose?
  19. Mobiliųjų telefonų populiarumas Afrikoje. Daugiau afrikiečių naudojasi mobiliaisiais telefonais nei turi vandentiekį ar elektrą. Tai tik dar kartą patvirtina faktą, jog nemenka dalis žmonių mieliau gyventų be įprastinių patogumų nei atsisakytų savo išmaniojo telefono.
  20. Išmanusis telefonas gali išduoti apie žmogaus gyvenimo būdą. Mokslininkai gali „atkurti“ žmogaus gyvenimo būdą tirdami jų mobiliųjų telefonų paviršių. Tokiu būdu galima nustatyti, kokias higienos ir grožio priežiūros priemones žmogus naudoja, kokį maistą valgo ir kokius vaistus vartoja.

telefonas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *