Kaip kuo efektyviau atgauti skolą?

Skolų išieškojimas – viena didžiausių problemų, su kuria susiduria ne tik įmonės, bet ir pavieniai asmenys. Skolas dažnai tenka išieškoti ne tik iš bendrovių, bet ir iš fizinių asmenų.

Kam bent kartą teko susidurti su tuo, puikiai žino, kad skolų išieškojimas iš fizinio asmens dažnai būna labai sudėtingas ir sunkiai įgyvendinamas savomis jėgomis procesas. Siekiant atgauti skolą, reikia priimti daug svarbių teisinių sprendimų ir turėti sistemingą požiūrį. Būtent tai gali suteikti privačios skolų išieškojimo įmonės.

Geriausias būdas išvengti skolininkų – tai efektyviai valdyti visus skolinimo procesus. Problema ta, kad nepaisant visų pastangų, visada atsiras tokių klientų, kurie laiku nesumoka pinigų. O tada skolų išieškojimas iš fizinio asmens atims daug jūsų brangaus laiko.

Kuo greičiau bus imtasi veiksmų – tuo didesnė tikimybė, kad skolą atgausite laiku. Laukimas ir vilkinimas sumažina galimybes atgauti pinigus. Visose skolų išieškojimo procesuose būtini išmintingi sprendimai.

Kaip vykdomas skolų išieškojimas iš fizinio asmens?

Pirmiausia skolininkas yra informuojamas apie skolą, jam siunčiami priminimai, tuo pačiu parodoma, kad skolos išieškojimą jau administruoja atskira bendrovė. Su skolininku paprastai susisiekiama telefonu, elektroniniu paštu ar išsiunčiamas registruotas laiškas į jo namus. Dažniausiai tik to ir pakanka, kad pinigai pagaliau pasiektų skolintoją, nes fiziniai asmenys sureaguoja į patį faktą, kad skolos išieškojimą jau perėmė įmonė. Pradedama bijoti, kad bus areštuotos banko sąskaitos ar ateis vykdomasis raštas į darbovietę, todėl suskubama, jei ne apmokėti skolą, tai bent jau susitarti dėl jos padengimo dalimis per kuo trumpesnį laiką.

Prieš tai minėti veiksmai vadinami ikiteisminiais procesais. Jei dėl kažkokių priežasčių skolininkas ir toliau ignoruoja arba pradelsia mokėjimus, laukia kitas skolos išieškojimo veiksmas – per teismą. Surenkami visi reikalingi dokumentai iš skolintojo ir pradedami rengti procesiniai dokumentai skolos priteisimui. Kai sprendimas įsiteisėja, skolą iš skolininko jau galima atgauti priverstinai, tai yra, areštuoti banko sąskaitas, kilnojamą, nekilnojamą turtą, siųsti vykdomąjį raštą į darbovietę ir t.t.. Kai skolininkas neturi jokio turto, darbo ir skolą atgauti sunku, išieškojimas gali būti nukreiptas net ir į jo sutuoktinę/į.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *