Gamybinės įmonės, bene labiau nei kitos srities įmonės, yra itin glaudžiai susijusios su logistika ir jos įtaka verslui. Gamybinė įmonė jau seniai neturi pasirūpinti tik gamyba bei produkcijos platinimu, rinkodara. Šiandien šių įmonių dar viena iš pagrindinių sričių yra būtent logistikos veikla, kuri iš tarsi antro plano staiga tapo viena iš prioritetinių.
Logistikos sprendimai šiandien stipriai įtakoja gamybinės įmonės veiklą ir turi itin didelį svertą sėkmingam verslo vystymui. Kaip bebūtų, tai yra tiesiogiai susiję su klientų poreikių tenkinimu, kurie neabejotinai atsiliepia įmonės veiklos ir finansiniam rezultatui. Sklandus logistikos sprendimų įgyvendinimas leidžia užtikrinti ne tik aukštą klientų aptarnavimo lygį, bet ir ženkliai pagerinti savo konkurencingumą.
Be produkcijos gamybos ir su tuo susijusių procesų, tokių kaip gamybos planavimas, kontrolė, įrenginių techninė priežiūra ir kontrolė, svarbus ir sandėlio valdymas. Logistika yra siejama su efektyviu produkto patekimu vartotojui reikiamoje vietoje ir reikiamu laiku. Tai reiškia, kad visi procesai turi veikti nepriekaištingai, ypatingai laiko atžvilgiu. Nes kuo ilgiau žaliavos ar produkcija yra sandėliuojama, tuo sąnaudos yra didesnės. Tačiau logistikos sąnaudos neturėtų sudaryti didžiosios produkcijos galutinės vertės.
Tam reikalinga itin kruopščiai optimizuoti sandėlio valdymo procesus, kad santykis tarp produkto kainos ir logistikos sąnaudų būtų optimalus. Sandėlio valdymo sistema leidžia optimizuoti ne tik logistikos sąnaudas, tačiau ir sumažinti įšaldytų apyvartinių lėšų dydį. Kas taip pat tiesiogiai turi įtakos verslo rezultatams.
Sandėlio valdymas taip pat suteikia galimybę valdyti žaliavų korteles, stebėti jų judėjimą į gamybą ir nepanaudoto likučio grąžinimą į sandėlį. Galiausiai nurašyti parduotą produkciją. Trumpai tariant – vykdyti duomenų, susijusių su atsargų ir produkcijos judėjimu, apskaitą ir tvarkyti dokumentus sandėlio apskaitos ir valdymo programose.