Vyriški žiedai: kaip išsirinkti sau tinkamą?

vyriškas žiedas

Nuo senovės istorijos iki šių dienų vyrai nešiojo žiedus, reikšdami turtą, privilegiją ir savo šeimyninę padėtį. Net ir šiandien galime matyti vyrus su įvairaus pobūdžio žiedais, kurie turi asmeninę reikšmę ir jiems būdingą. Auksinė juostelė ant jūsų bevardžio piršto leidžia akimirksniu suprasti, kad esate vedęs ir susietas religiniais ir emociniais ryšiais su kitu asmeniu. Juvelyriniai dirbiniai gali pasiūlyti platų vyriškų žiedų pasirinkimą, tačiau kaip išsirinkti tinkamą vyrišką žiedą? Vyriški žiedai gali būti proginiai, jubiliejiniai, kasdieniniai. Gali skirtis metalas, metalo dengimas, praba ir kiti elementai, kurie priklausys nuo jūsų norų.

Nuo ko pradėti? Vyriški žiedai skirstomi pagal dydžius. Žinokite savo dydį, jeigu nusipirksite per didelį žiedą, galite jį pamesti, o per mažas žiedas gali spausti pirštą ir sutrikdyti kraujotaką, ko pasekoje jūs pakenksite savo sveikatai. Pasirinkite stilių, kuris jums patiks. Nuspręskite dėl žiedo storio ir pločio. Pagalvokite kokio metalo žiedo norėtumėte. Pasirinkite apdailą. Pasirinkite kainą.

Žinokite savo žiedo dydį

Lietuvoje vyriškų žiedų dydžiai yra nuo 14 mm iki 22,6 mm. Vidutinis vyrų žiedo dydis yra 19 mm. Jei nežinote savo žiedo dydžio, galite paprašyti pas juvelyrą nemokamo žiedo dydžio nustatymo. Tai lengva ir paprasta procedūra, kurios metu dažniausiai duoda pasimatuoti žiedą ir tinkamiausią išmatuoja su juvelyrikos prietaisu, kuris parodo tikslius žiedo matavimus. Dydis yra svarbus, nes jūsų žiedo kainą taip pat lemia dydis.

Pasirinkite stilių

Turite daugybę pasirinkimų – nuo paprastų ir klasikinių žiedų iki įmantrių raštų ar graviruotų vestuvinių žiedų. Jei nerandate sau tinkamo žiedo, visada galite sukurti savo svajonių žiedo projektą, kurį jums pagamins juvelyras.  

Plotis ir storis

Dauguma dizainų gali būti pagaminti bet kokio pločio ar storio, priklausomai nuo dizaino arba juostoje esančių akmenų. Galimą žiedo plotį ir storį patartina pasirinkti proporcingai pagal rankos dydį. Jeigu jūsų ranka yra maža ir plona, nesirinkite storo žiedo, kadangi jis ant jūsų rankos atrodys neproporcingai. Populiariausias vyriškų vestuvinių žiedų plotis yra 6 mm, o storis – 1,6 mm. Jis suteikia žiedui gražų svorį ir leidžia šiek tiek patogiai priglusti. Patogus prigludimas yra tada, kai juostos vidus yra išlenktas, o ne plokščias. Kai žiedas išties platus, ant piršto jis jaučiasi tvirtesnis, todėl vyriškiems žiedams, kurių plotis yra 8 mm ar daugiau, dažniausiai rekomenduojame nustatyti įprastą žiedo dydį ir užsisakyti perpus didesnį žiedą.

Pasirinkite metalą

Jūsų žiedas gali būti pagamintas iš jūsų pasirinkto metalo, kad atitiktų jūsų skonį ir gyvenimo būdą. Geltonas auksas niekada neišnyks iš mados. Auksas yra klasikinis vyriškų vestuvinių žiedų pasirinkimas, šilta geltona spalva suteikia tradicinę išvaizdą. Pasirinkite 9K arba 18K aukso variantus. Balto aukso žiedai gali pasigirti ryškia balta spalva, kuri suteikia žiedui švaros ir šiuolaikiškumo jausmą. Pasirinkite tarp 9K ir 18K parinkčių. Rožinis auksas sukuriamas maišant geltoną auksą su variu ir sidabru, kad būtų pasiektas švelnus rausvas atspalvis. Baltojo ir geltonojo aukso derinys suteiks jūsų žiedui ir klasikinės, ir šiuolaikiškos išvaizdos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *