Vieni žmonės yra rašytojai, o kiti – skaitytojai. Vienam žmogui rašyti yra darbas, kitas sukurtą veikalą skaito kaip mokslo objektą arba savo malonumui. Kuriai kategorijai – mokslo, darbo ar pomėgio – priklauso anglų kalbos kursai?
Kursų organizatoriai atsakytų, kad jiems tai darbas. Reikia įdėti nemažai pastangų, skirti gana solidų laiko „pundą“. Net jei idėja ir gimtų per naktį, jos išrutuliojimas, gausybės reikalų suderinimas užimtų ne dieną ir ne savaitę. Tačiau atkakliai siekiant tikslo pavyksta jį įgyvendinti.
Gal nustebsite, o gal ir ne, bet anglų kalbos kursai yra darbas ir kai kuriems lankytojams. Pavyzdžiui, nepakanka turimų įgūdžių ir užduotį išmokti skyrė darbdavys. Tada lankote pamokas itin tikslingai, nes žinote, kad jos prisidės prie jūsų karjeros gerovės. Taip sakant, lipate karjeros laiptais.
Anglų kalba – ir mokslo objektas. Mokykloje, universitete, o paskui ir savarankiškai tobulinami įgūdžiai. Juk šiuolaikiniame pasaulyje svarbu mokėti užsienio kalbą. Mokate kelias? Tuomet jūsų turimas bagažas – puikus.
Būna ir taip: angliškai susišnekate visai neblogai, tačiau kokiu nors metu šios kalbos nevartojate ir vėliau prireikus žodžiai ne taip lengvai „dėliojasi“. Tada reikia atnaujinti įgūdžius. Anglų kalbos kursai – dėmesio vertas sprendimas. Kodėl? Todėl, kad nereikia savęs versti. Žinote, kada paskaita vyks, ir laikotės grafiko. Jeigu mokytumėtės savarankiškai, namie, būtų sunkiau.
O kaipgi dėl pomėgio sąvokos? Kai kuriems žmonėms patinka kalbos. Išmoksta vieną, kitą… Anglų kalba paprastai būna sąrašo viršuje – ji laikoma itin universalia, labai reikalinga, praverčiančia visokiausiose situacijose. Be to, dažnai manoma, kad anglų kalba gana lengva. Tad priežasčių mokytis nestinga.
Beje, ir tiems, kurie dėsto užsienio kalbos disciplinas, ši veikla galbūt yra ne tik darbas, bet ir pomėgis. Net ir posakis egzistuoja, jog pasirinkus mėgstamą darbą nereikia dirbti. Ką gi, renkamasi tai, kas patinka, ir dirbant mėgaujamasi.
Taigi, anglų kalbos kursai vieniems yra darbas, kitiems mokslas, tretiems hobis. Kai kada – viskas kartu. Svarbiausia, kad besimokant išmokstama (o nesimokant neišmokstama – logiška). Realizuojami gabumai, naudingai praleidžiamas laikas. Kad ir kokia jūsų profesija, kad ir kokie pomėgiai, susišnekėti angliškai tikrai gali prireikti. Kad nereikėtų nervintis, jau dabar galite kibti į darbą, tiksliau, į užsienio kalbos vingrybes. Taip karjeros galimybės didesnės, kelionėms pasaulis atviresnis, pomėgių kraitelė turiningesnė.